Bostic řekl, že by úrokové sazby neměly být sníženy do čtvrtého kvartálu tohoto roku. Kashkari šel ještě dál komentářem, že sice počítá s dvojím snížením tento rok (Fed sám při zasedání monetární politiky 19. - 20.3. vedle očekávaného rozhodnutí cíl své hlavní úrokové sazby nezměnit v agregátní předpovědi potvrdil projekci z prosince trojího letošního snížení tohoto cíle (3x25 bps), ovšem pokud se potvrdí zastavení poklesu inflace a ta bude pokračovat ve stagnaci (na zvýšených úrovních), pak tento rok nebude potřeba žádné snížení.
Guvernér centrální banky Spojených států Federálního rezervního systému Jerome Powell ve čtvrtek 4.4. ve vystoupení ve Stanfordu potvrdil opatrnost k případnému snižování úrokových sazeb. Powell sice potvrdil výhled snižování úrokových sazeb tento rok, naznačil ale nejistotu vzhledem k posledním zvýšeným výsledkům inflace.
Powell řekl, že je příliš brzo na to říci, zda současné zvýšení inflace je pouze dočasné. Na druhou stranu potvrdil výhled postupného poklesu inflace k cíli Fedu 2 %. V součtu pak guvernér potvrdil trpělivost a vyčkávání s případnou redukcí cíle hlavní úrokové sazby Fedu Federal Funds Rate. S reflexí nedávného zasedání monetární politiky Fedu 19. - 20.3., na kterém centrální banka potvrdila snížení úrokových sazeb letos o 75 bps (3x25 bps) bankéř řekl, že pokud se naplní očekávání Fedu vývoje ekonomiky, většina členů výboru stanovujícího úrokové sazby FOMC vidí pravděpodobně vhodné zahájit "někdy" tento rok snižování úrokové sazby.
Federální rezervní systém, centrální banka Spojených států amerických podle očekávání trhu cíl své hlavní úrokové sazby Federal Funds Rate ponechal na 5,25 - 5,50 %. Krom reflexe rychlejšího růstu zaměstnanosti se nezměnil ani komentář k rozhodnutí. Výhled makroekonomických veličin se příliš nezměnil, když v nové projekci centrální banka potvrdila výhled z prosince letošního snížení cíle Federal Funds Rate o 75 bps. Fed vidí do dalších let trochu silnější ekonomiku včetně jejího růstu, inflace a nepatrně vyšších úrokových sazeb, tedy jejich snižování o něco mírnější než v prosinci. Trh si oddechl rovněž s komentářem guvernéra Fedu Jerome Powella k rozhodnutí centrální banky, který potvrdil důvěru Fedu v pokles inflace. Makroekonomická data poslední dobou nově ukazují robustní růst ekonomiky, ale také trvalejší jen drobné zpomalování růstu trhu práce a pokles inflace, byť spotřebitelská inflace včetně svého jádra zůstává zvýšená. Komentáře Fedu tak případnou redukci jeho hlavní úrokové sazby stanovují nejdříve k přespříštímu zasedání monetární politiky 11. - 12.6. Finanční trh tento termín pro první redukcí cíle Federal Funds Rate považuje za pravděpodobný.
Makroekonomická data poslední dobou nově ukazují robustní růst ekonomiky, ale také trvalejší jen drobné zpomalování růstu trhu práce a pokles inflace, byť spotřebitelská inflace včetně svého jádra zůstává zvýšená. Komentáře Fedu tak případnou redukci jeho hlavní úrokové sazby stanovují nejdříve k přespříštímu zasedání monetární politiky 11. - 12.6. Finanční trh tento termín pro první redukcí cíle Federal Funds Rate považuje za pravděpodobný.
Poslední zprávy nečekaně silné ekonomiky a trhu práce, a hlavně nečekané zvýšení inflace v produkčním i spotřebitelském segmentu v lednu a únoru včetně komentářů bankéřů Fedu odkládají předpokládané snižování úrokových sazeb. Ceny futures kontraktů úrokových sazeb podle nástroje CME Group FedWatch Tool nyní implikují centrování očekávání obchodníků prvního snížení cíle aspoň o 25 bps potenciálně v červnu. Po potvrzení výhledu Fedu trojího letošního snižování cíle hlavní úrokové sazby Fedu Federal Funds Rate o 25 bps toto očekávání dosahuje přibližně 60 %, méně než přibližně 64 % před týdnem. Na konci ledna nicméně bylo skoro 100 %. Trhy podle aplikace pravděpodobnosti úrokových sazeb London Stock Exchange Group snížily výhled redukce cíle hlavní úrokové sazby Fedu tento rok na dvě 25 bps z tří snížení o 25 bps ještě před několika týdny.