Index spotřebitelského sentimentu Conference Board (6 2022, 28.6.): Spotřebitelský sentiment se vůči květnu má opět snížit, zůstává však robustní díky hodnocení současné situace na pozadí robustní ekonomiky a trhu práce, zatímco očekávání driftují níže (s Ukrajinskou krizí, vysokou inflací, silnějším růstem úrokových sazeb a obavami z recese). Jiný index spotřebitelského sentimentu, index spotřebitelského sentimentu University Michigan citlivější na silné ceny benzínu, inflaci a osobní finance domácností ale padá k historickým minimům.
Vystoupení guvernéra centrální banky Spojených států amerických Federálního rezervního systému Jerome Powella v diskusi ekonomické politiky na Fóru Evropské centrální banky k bankovnictví centrálních bank 2022 v Sintře v Portugalsku (29.6.): Guvernér Powell potvrdí rychlý útlum expanze monetární politiky. Powell v jednom z posledních klíčových vystoupení v Kongresu USA potvrdil prioritu snížení inflace s pokračováním zvyšování úrokových sazeb, tedy rétoriku, kterou Fed oznámil na posledním zasedání monetární politiky 14. - 16.6. (cíl hlavní úrokové sazby zvýšen nečekaně silně o 75 bps, potvrzen plán kvantitativního utahování v podobě redukce bilance nakoupených cenných papírů z doby koronavirové pandemie s cílem pomoci ekonomice tlumit její slabost a podstatně zvýšen výhled zvyšování úrokových sazeb hlavně tento rok).
Index cen spotřebitelských výdajů PCE (5 2022, 30.6.): Spotřebitelská inflace (PCE) za květen má potvrdit svou kulminaci na silných úrovních. Klíčovou otázkou však je míra jejího poklesu od druhého pololetí. Pokud pokles nebude dostatečný s náznaky vleklé zvýšené inflace, centrální banka, Federální rezervní systém, bude pokračovat v utahování monetární politiky zvyšováním úrokových sazeb a redukcí bilance cenných papírů nakoupených během koronavirové pandemie s cílem pomoci oslabené ekonomice.
Firemní barometr Chicaga (6 2022, 30.6.): Firemní barometr Chicaga se má meziměsíčně snížit. V květnu velmi silný růst ekonomické aktivity regionu bohatě zastoupeném stěžejním automobilovým průmyslem se má v červnu snížit na silnou úroveň. Obecně regionální data ekonomické aktivity severovýchodu USA ale v posledních měsících vyklesala do pásma stagnace včetně jejího půlročního výhledu.
index ISM zpracovatelského průmyslu (6 2022, 1.7.): Index se má vůči květnu snížit. Přes pokles růst aktivity odvětví má ale zůstat solidní. Výrazná mají zůstat produkční omezení sektoru (prudký růst cen vstupů, silný růst nevyřízených zakázek a velmi silný růst dodacích termínů), byť prosakují náznaky jejich mírnění ovšem s riziky slabosti ekonomického růstu Čínské lidové republiky a Ukrajinské krize, silné inflace, vysokých úrokových sazeb a hospodářské recese.
Očekávaný dopad událostí na trhy: Přes oslabení spotřebitelský sentiment a růsty aktivity regionální ekonomiky a zpracovatelského průmyslu mají zůstat solidní a tím i příznivé pro akcie a dolar a nepříznivé pro zlato a dluhopisy. Útlum monetární expanze Fedu je nepříznivý pro akcie, dluhopisy a zlato a je příznivý pro dolar. Silná inflace je nepříznivá pro akcie, dluhopusy, dolar a zlato.