Mzdy (3Q 2023, 4.12.): Nominální mzdy pokračují v stabilním robustním růstu, klesající inflace tak snižuje pád reálných mezd. Tento trend by měl pokračovat i v roce 2024 s tím, že by se měl obnovit růst reálných mezd a přivodit menší oživení celkové ekonomické aktivity.
Maloobchodní tržby (10 2023, 6.12.): Maloobchodní tržby stále klesají. S nízkým spotřebitelským sentimentem a klesajícími výdaji v obchodech souvisí hlavně silná inflace, vysoké úrokové sazby, recese ekonomiky a její nejistoty včetně trhu práce s poklesem reálných příjmů. Maloobchod slábne již od poloviny roku 2021, tedy 2,5 roku.
Obchodní bilance (10 2023, 7.12.): Obchodní bilance trendově pokračuje v zlepšování. Zahraničnímu obchodu pomáhají snížení produkčních limitů průmyslu, zejména v automobilovém sektoru i nižší ceny nerostných surovin.
Průmyslová výroba (10 2034, 7.12.): Průmysl je podobně jako řada odvětví české ekonomiky v recesi. Stejně je na tom průmysl i v jiných světových hospodářských centrech jako je Evropa či Spojené státy americké. Důvodem je slabost světové ekonomiky a tím i aktivity exportu, s nímž je průmysl spojen, produkční limity odvětví i vysoké úrokové sazby, stále silná inflace a celková recese ekonomiky a řada jejích nejistot.
Stavební produkce (10 2023, 7.12.): Stavebnictví stagnuje. Sektor sužují tak jako jinde ve světě vysoké úrokové sazby, stále silná inflace a celková recese ekonomiky a řada jejích nejistot. I stavebnictví podobně jako průmysl řeší některé své produkční limity.
Trh práce dle Ministerstva práce a sociálních věcí (11 2023, 8.12.): Trh práce se nachází v trendu mírného slábnutí, zůstává však silný. Tendence trhu práce odpovídá trendům hlavních světových ekonomik. Firmy odmítají výraznější propouštění zřejmě s očekáváním ekonomického oživení a s obavami chronického nedostatku pracovní síly s tím, že pokles produktivity práce s rychlým růstem nominálních mezd podniky stále mají sílu řešit inflačně, tedy růstem cen své produkce a služeb.
Očekávaný dopad událostí na trhy: Růst nominálních mezd i přes pokles reálných mezd je stále vysoce inflační a tím i nepříznivý pro akcie, dluhopisy a korunu. Příznivá obchodní bilance je dobrá pro akcie a korunu a nepříznivá pro dluhopisy. Naopak slabost maloobchodu, průmyslu a stavebnictví je příznivá pro dluhopisy a nepříznivá pro akcie a korunu.