Index Sentix důvěry investorů v eurozónu (3 2024, 4.3.): Nejen sentiment investorů eurozóny přes drobné zlepšování zůstává slabý. Index včetně svých podindexů současné situace a očekávání vzrostl přibližně 4 - 5x v řadě. Očekávání sice opatrně vzrostla na dvouleté maximum, stále se však nacházejí nízko, v záporných hodnotách. Znamená to, že současná recese by se v půlročním horizontu měla ještě poněkud prohloubit. Stále v pásmu negativních čísel poslední rostoucí trend ukazatele znamená spíše zmírnění pesimismu. Hodnocení současné situace je ještě slabší a zlepšuje se jen mírně. Makroekonomická data v uplynulém měsíci ukázala vedle slabosti ekonomické aktivity, pokles inflace a s ním i růst očekávání, že Evropská centrální banka úrokové sazby začne snižovat spíše dříve. Centrum potíží je recese největší ekonomiky eurozóny Německa včetně služeb a zpracovatelského průmyslu. Světlo na konci tunelu však ukazuje větší spokojenost investorů s inflací. Ti vidí uzavření růstového trendu inflace, a tak i šanci, že ECB již brzo uzavře zvyšování úrokových sazeb.
Rozhodnutí Evropské centrální banky monetární politiky (7.3.): ECB úrokové sazby nezmění. Inflace při stagnaci ekonomik sice, klesá, avšak banka věří, k tomu, že jejich současné mutlidekádní maximum přispěje k poklesu inflace k jejímu cíli. ECB vidí inflační riziko v stále silném trhu práce a růstu mezd.
Hrubý domácí produkt eurozóny, struktura, revize (4Q 2023, 8.3.): Ekonomika eurozóny stagnuje. Předstihové ukazatele zatím nenaznačují větší změny, sotva menší ekonomické oživení. Důvodem prodloužené slabosti jsou úrokové sazby na multidekádních maximech.
Očekávaný dopad událostí na trhy: Slabost sentimentu investorů a ekonomiky eurozóny je nepříznivá pro akcie a euro a je příznivá pro dluhopisy. Vysoké úrokové sazby jsou nepříznivé pro akcie a dluhopisy a jsou příznivé pro euro.