Obchodní bilance (2 2024, 8.4.): Zahraniční obchod dosud podpíral slabou ekonomiku. Nicméně slabost světové ekonomiky, zejména eurozóny, a hlavně Německa bude zlepšování obchodní bilance brzdit a pomoc ekonomice tohoto sektoru se tak letos může snížit.
Průmyslová výroba (2 2024, 8.4.): Průmysl stále brázdí vody mírné recese resp. stagnace. Předstihové ukazatele zatím naznačují jen mírné oživení. Světová, evropská, německá i česká ekonomika jsou slabé a úrokové zatížení velké. Na tom se patrně mnoho nezmění ani v dalším průběhu tohoto roku, výraznější oživení se odkládá minimálně ke konci tohoto roku.
Stavební produkce (2 2024, 8.4.): Aktivita stavebnictví je na dně od roku 2021, kdy řádila koronavirová pandemie. Ačkoliv zahájení snižování úrokových sazeb ČNB zažehlo optimismus sektoru, v tvrdých kdatzech se ještě tolik neprojevuje. Úrokové totiž přes redukci zůstávají vysoké a ekonomika zůstává slabá.
Míra nezaměstnanosti dle Ministerstva práce a sociálních věcí (3 2024, 9.4.): Trh práce sice slábne, zůstává však silný. S tím souvisí stabilita robustního růstu nominálních mezd.
Index spotřebitelských cen CPI (3 2024, 10.4.): Spotřebitelská inflace v březnu konečně vyklesala až na cíl České národní banky 2 %. Banka se ale obává inflačních rizik, zejména ve spojení se stále silným trhem práce a jeho robustním růstem nominálních mezd.
Očekávaný dopad událostí na trhy: Slabost zahraničního obchodu, průmyslu a stavebnictví je příznivá pro dluhopisy a nepříznivá pro akcie a korunu. Lehce slábnoucí, a přitom stále silný trh práce je naopak příznivý pro akcie a korunu a nepříznivý pro dluhopisy. Spotřebitelská inflace zpět na svém cíli ČNB je příznivá pro akcie, dluhopisy i korunu.