Index ISM služeb v dubnu nečekaně klesl, přesto oslabení růst aktivity služeb zůstal velmi silný, trh čekal ještě lehkou akceleraci růstu. Index klesl na 62,7 bodů z 63,7 bodů v březnu, trh čekal jeho zvýšení na 64,3 bodů. Ekonomika opět na pozadí progresivní vakcinační kampaně a útlumu pandemie otevírá a aktivitu akceleruje hlavně dominantní odvětví ekonomiky, domácí odvětví služeb citlivé na sociální kontakt a taky trh práce a tím i celé hospodářství.
Index ISM služeb v dubnu nečekaně klesl, přesto oslabení růst aktivity služeb zůstal velmi silný, trh čekal ještě lehkou akceleraci růstu.
Vůči březnu klesly růsty produkce a nových objednávek, zůstaly ale velmi silné. Růst nevyřízených zakázek se v dubnu vůči březnu zvýšil z nízkého tempa na solidní. Růst zaměstnanosti vzrostl meziměsíčně rovněž vzrostl a zůstal silný.
Zpožďování dodacích termínů se vůči březnu opět natáhlo a zůstalo velmi silné. Prodlužování dodacích lhůt je hlavně způsobeno kvůli výpadkům dodavatelskoodběratelských vazeb v důsledku pandemie nemoci Covid-19. Narušení nabídkových kanálů hlavně v podobě dopravních komplikací v důsledku pandemie bylo navíc na podzim a v zimě přiživené další růstovou koronavirovou vlnou.
Omezení strany nabídky resp. produkčních kapacit, se projevují nedostatkem materiálů, potížemi v logistice a lidských zdrojích, kdy trvalá omezení pro firmy v podobě vyčerpaných trhů práce doplnily během pandemie zdravotní absence zaměstnanců i místy volatilní počasí. Nabídkové tlaky doplňují poptávkové tlaky. Dílem se totiž stále promítá i otevírání, náběh a normalizace podmínek zpracovatelského průmyslu, služeb a ekonomiky do provozního tempa včetně pandemií zpožděné či pozastavené poptávky, takže dodací termíny již jsou více v souladu s ekonomickým cyklem a se současnou nabídkou a poptávkou. V důsledku toho silně rostou cenové tlaky.