Konzervativní strana, která byla vůči brexitu neutrální pod tíhou výsledků referenda z roku 2016 do svého vedení implementovala vedení s cílem prosadit cíle brexitu. Jiné významné strany britské politiky: Strana práce, Liberální demokraté, Strana Zelených Anglie a Walesu nebo Skotská národní strana se výsledkům referenda přizpůsobili a s brexitem se smířili, některé až poté, co definitivní razítko na směřování UK ven z EU vtiskly poslední parlamentní volby v roce 201í, v kterých jednoznačně vyhráli konzervativci.
Brexit tak dostal potvrzení směru, nicméně konkrétní formát odchodu UK z EU byl značně bolestný například včetně zakotvení postavená Severního Irska, které sice je součástí UK, současně však leží na jednom ostrově Irsko a sousedí se státem Irsko.
Téma brexitu se stalo traumatem zejména britské politiky s obnovením separatistických tendencí zejména Skotska, nicméně brexit pomohl například i k obnovení debaty sjednocení Irska.
V roce 2024 by se měl konat nové parlamentní volby. Zatím v průzkumech jasně vede Strana práce. Zajímavé však je, že se politické strany odmítají k brexitu vyjadřovat. Politici cítí za brexit odpovědnost, ale současně nemají dostatek odpovědí. Labouristé zřejmě budou usilovat o těsnější spojení s EU v některých vybraných oblastech.