Otázka podle bankéřky zní takto: Jak dlouho potřebujeme držet restriktivní monetární politiku, abychom si byli jisti, že inflace se vrátí zpět dolů k 2 %? Podle Mesterové půjde o nějaký čas, aniž by specifikovala, jak velký bude ani kdy Fed bude zvažovat snížení snižování úrokových sazeb.
Pokles podkladové inflace vede mnoho investorů k očekávání, že Fed na svém příštím zasedání 31.10. - 1.11. cíl své hlavní úrokové sazby nezmění. Banka však prostřednictvím 12 z 19 svých bankéřů projektuje, že ještě jedno zvýšení bude třeba.
Poté, co centrální banka Spojených států amerických Federální rezervní systém nezměnila úrokové sazby bankéři centrální banky ale naznačují jejich další zvyšování. Je to v kontextu i nové zářijové projekce makroekonomických proměnných, v které Fed naznačil ještě jedno zvýšení cíle své hlavní úrokové sazby Federal Funds Rate do konce toho roku a dále její vyšší hladinu v závěru roku 2024, než dle předchozí červnové projekce. To by znamenalo jen drobné snížení cíle Federal Funds Rate příští rok lehce pod její aktuální hladinu.
V tomto smyslu se naposledy vyjádřila členka rady guvernérů Michelle Bowmanová, prezidentka Federální rezervní banky Bostonu Susan Collinsová i bankéři patřící mezi největší holubice Fedu, prezidentka Mary Dalyová či prezident Neel Kashkari a prezident Federální rezervní banky Atlanty Federální rezervní banky San Francisca Federální rezervní banky Minneapolisu
V komentářích stále zaznívá opatrnost, vysoká inflace i to, že ekonomický růst je stále nečekaně silný.