Někteří bankéři Fedu ale stále varují, že k zajištění poklesu inflace k jeho cíli 2 % ještě bude třeba monetární politiku dále zpřísnit.
Guvernér centrální banky Spojených států amerických Federálního rezervního systému Jerome Powell nedávno řekl, že Fed si stále není jistý, jestli úrokové sazby jsou dostatečně vysoko, aby vrátily inflaci k jeho cíli 2 %. I další komentáře Powella se odchylovaly od signálu po zasedání Fedu monetární politiky 31.10. - 1.11. Naznačil, že desinflační pomoc ze strany oživení nabídky po jejímu útlumu během koronavirové pandemie se může uzavřít a Fed bude muset zbývající díl protiinflačního boje dokončit ze strany zvyšování úrokových sazeb a potlačení poptávky. Powell v tomto jestřábím smyslu naznačil i skutečnost, že Fed bude muset bojovat restriktivnější monetární politikou s nabídkovými šoky proto, že tyto trvají déle a lze je hůře oddělit od poptávkových šoků. Navíc přísnější monetární politika je vhodná i ze strany risk managementu zakotvení stabilních inflačních očekávání.
Fed na svém posledním zasedání monetární politiky 31.10. - 1.11. nezměnil cíl své hlavní úrokové sazby Federal Funds Rate a Powell s menší asertivností k jeho případnému dalšímu snižování zasel na trzích výhled, že Fed již přece jen cyklus zvyšování úrokových sazeb uzavřel. To potvrdila i nečekaně méně robustní říjnová zpráva trhu práce USA. Krátce nato v dalších dnech ale někteří bankéři, například členka Rady guvernérů Fedu Michelle Bowmanová signalizovali přetrvávající možnost jeho dalšího zvýšení. Přesto trhy již s jeho dalším zvyšováním nepočítají a kalkulují s zahájením jeho snižování ještě v prvním pololetí 2024.