Index spotřebitelských cen CPI (2 2024, 11.3.): Inflace oslabila k cíli České národní banky 2,0 % a zůstává již jen mírně zvýšená. Vzhledem k inflačním rizikům ale ČNB stále plánuje snižovat úrokové sazby jen mírně.
Maloobchodní tržby (1 2024, 12.3.): Maloobchodní tržby přestaly klesat. Maloobchodní tržby zdá se již nacházejí dno po jejich setrvalém poklesu již do poloviny roku 2021. Důvodem je pokles inflace a tím i ustávání slabosti reálných mezd. To je základ stabilizace a vybřednutí z mírné recese celé ekonomiky.
Průmyslová výroba (1 2024, 15.3.): Průmysl stagnuje. Slabost průmyslu pokračuje. Průmysl je podobně jako řada odvětví české ekonomiky v trvající recesi. Stejně je na tom průmysl i v jiných světových hospodářských centrech jako je Evropa či Spojené státy americké. Důvodem je slabost světové ekonomiky a tím i aktivity exportu, s nímž je průmysl spojen, produkční limity odvětví i vysoké úrokové sazby, stále silná inflace a celková recese ekonomiky a řada jejích nejistot.
Stavební produkce (1 2024, 15.3.): Stavebnictví slábne. Recese stavebnictví je výraznější. Sektor sužují tak jako jinde ve světě vysoké úrokové sazby, stále silná inflace a celková recese ekonomiky a řada jejích nejistot. I stavebnictví podobně jako průmysl řeší některé své produkční limity. Zahájení snižování úrokových sazeb ČNB ale vlilo sektoru krev do žil a sentiment odvětví vzrostl.
Očekávaný dopad událostí na trhy: Stále zvýšená inflace je nepříznivá pro akcie, dluhopisy i korunu, slabost maloobchodních tržeb a průmyslové a stavební produkce je příznivá pro dluhopisy a nepříznivá pro akcie a korunu.