Index spotřebitelského sentimentu Conference Board (1 2024, 30.1.): Spotřebitelský sentiment zůstává solidní. Vůči prosinci má posílit patrně s relativně solidními zprávami ekonomiky mířící k měkkému přistání, kdy pokles inflace jen sníženým růstem ekonomiky i trhu práce na pozadí obnovení růstu cen akcií.
Index zaměstnaneckých nákladů ECI (4Q 2023, 31.1.): Silný růst nominálních mezd slábne jen lehce. Jiné statistiky mzdové dynamiky ani větší zpomalení neukazují.
Firemní barometr Chicaga (1 2024, 31.1.): Menší recese regionální ekonomické aktivity se má vůči prosinci snížit. Předstihové ukazatele ekonomické aktivity z regionů navíc větší oživení nenaznačují ani do úvodu druhého pololetí 2024.
Rozhodnutí centrální banky Federálního rezervního systému monetární politiky včetně úrokových sazeb (31.1.): Fed cíl své hlavní úrokové sazby podle trhu nezmění. Nicméně vzhledem poklesu inflace centrální banka směřuje trhy k tomu, že úrokové sazby již kulminovaly a další jejich změnou bude snížení Řešit se tak v nejbližší budoucnosti má to, kdy se mají začít snižovat a jakým tempem
Produktivita práce, nominální mzdy, jednotkové pracovní náklady (4Q 2023, 1.2.): Produktivita práce v druhém pololetí 2024 zrychlila růst, což zpomaluje růst jednotkových pracovních nákladů. Produktivnější ekonomika plyne zejména z posílení růstu ekonomiky.
Index ISM zpracovatelského průmyslu (1 2023, 1.2.): Menší recese zpracovatelského průmyslu se má vůči prosinci snížit. Tlaky kapacit, trhu práce i cen jsou rovněž utlumeny.
Trh práce (1 2023, 2.2.): Růst zaměstnanosti slábne, avšak zůstává solidní. Trh práce je stále přibližně rekordně silný. Výraznější zkrat trhu práce není v dohledu, takže pokud se inflace sníží k cíli centrální banky a ekonomika měkce přistane, trh práce již příliš neztratí. Tento scénář se nyní rýsuje jako pravděpodobný.
Očekávaný dopad událostí na trhy: Solidní spotřebitelský sentiment a rekordně silný trh práce stejně jako stále robustní (byť slábnoucí) růst nominálních mezd jsou dobré zprávy pro akciový trh a dolar a nepříznivé informace pro dluhopisy a zlato. Slabost regionální ekonomiky a zpracovatelského průmyslu je nepříznivá pro akcie a dolar a je příznivá pro dluhopisy a zlato. Vysoké úrokové sazby jsou nepříznivé pro akcie, dluhopisy a zlato a jsou příznivé pro dolar. Robustnější růst produktivity práce je příznivý pro akcie, dolar, dluhopisy i zlato.