Hrubý domácí produkt France (1Q 2024, 30.4.): Ekonomika Francie mírně roste. Zásluhu na alespoň mírném růstu má klíčové odvětví ekonomiky, služby, jež lehce rostou, zatímco aktivita zpracovatelského průmyslu stále výrazně slábne.
Hrubý domácí produkt Německa (1Q 2024, 30.4.): Německo je v lehké recesi. To je důsledkem silného poklesu zpracovatelského průmyslu a taky fixních investic i exportu, který nestačí krýt mírný růst aktivity služeb a spotřeby domácností.
Hrubý domácí produkt Itálie (1Q 2024, 30.4.): Italská ekonomika drobně roste. Růst je dán hlavně solidním růstem aktivity služeb, zatímco aktivita služeb mírně roste. Aktivita zpracovatelského průmyslu roste jen mírně.
Hrubý domácí produkt eurozóny (1Q 2024, 30.4.): HDP eurozóny stagnuje na pozadí mírného růstu aktivity služeb s robustním poklesem aktivity zpracovatelského průmyslu. Z pohledu poptávky domácí poptávka včetně spotřeby domácností, fixních investic a vládních výdajů mírně roste, ovšem sráží ji slabost světové ekonomiky.
Harmonizovaný index spotřebitelských cen eurozóny (4 2024, 30.4.): Spotřebitelská inflace včetně jejího jádra bez cen potravin, energií, alkoholických nápojů a tabákových produktů se poklesem přiblížila cíli Evropské centrální banky 2 %. Její pokles má podle posledních březnových projekcí Evropské centrální banky pokračovat až k jejímu cíli už během roku, taky proto a kvůli slabé ekonomice ECB chystá trh k brzkému zahájení snižování úrokových sazeb.
Svátek práce (1.5.): Svátek znamená zavřené finanční trhy v zemích eurozóny.
Očekávaný dopad událostí na trhy: Slabost ekonomiky eurozóny a jejích největších hospodářství je nepříznivá pro akcie a euro a je příznivá pro dluhopisy. Vysoké úrokové sazby jsou nepříznivé pro akcie a dluhopisy a jsou příznivé pro euro.