Produktivita práce, mzdy a jednotkové pracovní náklady (2Q 2022, 9.8.): Růst ekonomiky dva kvartály v řadě mezikvartálně slábl, což při sílícím trhu práce znamená pád produktivity práce a s růstem mezd i vzlet jednotkových pracovních nákladů. Ekonomika se momentálně chová jinak než dle dlouhodobě zavedených makroekonomických modelů, neboť Fedu se daří zvyšováním úrokových sazeb ochladit ekonomickou aktivitu, zatím to však vede spíše k posílení inflace. Data hovoří pro silnější zvyšování úrokových sazeb.
Index spotřebitelských cen CPI (7 2022, 10.8.), : Inflace podle posledních červnových dat i dle výhledu na červencové výsledky sice dále neroste, nebyla potvrzena ale ani její kulminace. Od druhého pololetí by inflace měla klesat alespoň technicky meziročně vzhledem k silné loňské srovnávací bázi. Spotřebitelská inflace se meziročně pohybuje kolem 9 %, jádrová inflace bez cen potravin a energií je kolem 6 %.
Index cen výrobců (7 2022, 11.8.): Inflace podle posledních červnových dat i dle výhledu na červencové výsledky sice dále neroste, nebyla potvrzena ale ani její kulminace. Od druhého pololetí by inflace měla klesat alespoň technicky meziročně vzhledem k silné loňské srovnávací bázi. Produkční inflace se meziročně pohybuje kolem 11 %, jádrová inflace bez cen potravin a energií je kolem 8 %, i když její meziměsíční data potvrzují její kulminaci. Jejich anualizace opakovaně vykazuje cenový růst 3 - 5 %.
Očekávaný dopad událostí na trhy: Slabost produktivity práce s robustním růstem nominálních mezd a jednotkových pracovních nákladů se silnou inflací jsou nepříznivé pro dolar, akcie, dluhopisy a zlato.