Hrubý domácí produkt Francie (2Q 2024, 30.7.): Eurozóna prochází mírným oživením ekonomické aktivity. To platí i pro Francii, byť ta je nyní zatížena nejasným povolebním vývojem, navíc poslední data silnější recese zpracovatelského průmyslu a mírné recese služeb za červen ukázala další oslabení.
HDP Německa (2Q 2024, 30.7.): Eurozóna prochází mírným oživením ekonomické aktivity. Německo ale zůstává přikováno v mírné recesi s náznaky mírného oživení. Jenže zpracovatelský průmysl stále tone v silné recesi a růst služeb byl v červnu jen slabý.
HDP Itálie (2Q 2024, 30.7.): Eurozóna prochází mírným oživením ekonomické aktivity. To přesně platí i pro Itálii. Zpracovatelský průmysl země ale silně klesá, což kompenzuje solidní růst služeb
HDP eurozóny (2Q 2024, 30.7.): Eurozóna prochází mírným oživením ekonomické aktivity. V eurobloku se najdou silně či solidně rostoucí ekonomiky, například Španělsko, Portugalsko, Řecko, Chorvatsko apod., jenže jinde převládá slabost. Eurozónu tíží hlavně mírná recese její největší ekonomiky Německa.
Harmonizovaný index spotřebitelských cen HICP eurozóny (7 2024, 31.7.): Pokles spotřebitelské inflace eurozóny včetně jejího jádra bez cen potravin, energií, alkoholických nápojů a tabákových produktů se letos zastavil a inflační ukazatele tak zůstávají zvýšené. Přesto ECB pravděpodobně směřuje k pokračování mírného snižování úrokových sazeb vzhledem k jejímu očekávání, že pokles inflace bude brzo obnoven s přihlédnutím k slabosti ekonomického růstu.
Očekávaný dopad událostí na trhy: Slabý růst ekonomik eurozóny s lehkou recesí ekonomiky Německa je nepříznivý pro akcie a euro a je dobrý pro dluhopisy. Zvýšená spotřebitelská inflace je nepříznivá pro akcie, dluhopisy i euro.